• Ekspresowa wysyłka
    w 24 godziny
  • 14 dni na zwrot towaru
    bez podania przyczyn
  • Wysyłka powyżej 200 zł
    GRATIS

Jak dobrać biżuterię ślubną?

Dzień zamążpójścia to jedna z najważniejszych chwil w całym życiu, nie może więc dziwić, że każda kobieta chce podczas ceremonii wyglądać wyjątkowo. Oczywiście, gdy mówimy o biżuterii ślubnej, jako pierwsze do głowy przychodzą nam obrączki, lecz paradoksalnie to wcale nie im zawsze muszą towarzyszyć największe rozterki. Przygotowujące się do zamążpójścia panie często zadają sobie pytanie, jak wybrać biżuterię ślubną taką jak kolczyki czy kolia?

Zadanie to wcale nie musi być takie proste – biżuterię należy dobierać tak, by pasowała do kroju i koloru sukni ślubnej oraz kształtu twarzy i fryzury. Ważne są także indywidualne preferencje – nie każda z nas musi lubić złoto lub srebro. Jeżeli nie jesteśmy zwolenniczkami danego kruszcu, nie musimy trzymać się go tylko dlatego, że tak mówią poradniki. Chodzi przecież przede wszystkim o to, by czuć się dobrze.

Biżuteria ślubna swarovski elements kp11

Czym się kierować - wskazówki

Istnieje jednak kilka uniwersalnych zasad, które pomogą nam dobrać odpowiednie kolczyki i kolie, niezależnie od tego, czy chodzi o biżuterię srebrną czy złotą. Kolczyki powinny być przede wszystkim dopasowane do kształtu twarzy. W najlepszej sytuacji są panny młode, które posiadają owalną twarz – mogą one bowiem wybierać ze wszystkich rodzajów kolczyków, zarówno bardziej oszczędnych, jak i dużych, podkreślających kości policzkowe ozdobach geometrycznych.

A co z kobietami, które charakteryzują się twarzą okrągłą, prostokątną czy o kształcie serca? Można przyjąć, że panie posiadające bardziej wyraziste rysy, powinny biżuterię dobierać tak, by tuszować dysproporcje i równoważyć niektóre cechy. Posiadaczki szerokiego czoła i małego podbródka powinny zatem skierować swoją uwagę w stronę kolczyków trójkątnych lub łezek, paniom o twarzach owalnych będą pasowały długie ozdoby wiszące lub prostokątne, natomiast delikatne, owalne kształty kolczyków pozwolą nieco wyszczuplić szersze, bardziej wyraziste twarze.

Spójność i równowaga

Jak sprawić, by biżuteria współgrała nie tylko z urodą, ale również ze ślubną kreacją? Dobrze, jeśli wszystkie elementy będą się wzajemnie równoważyły. Przy rozpuszczonych włosach sięgających za ramiona unikajmy długich kolczyków, które będą odwracały uwagę od fryzury i zaplątywały się we włosy. Do fryzur upiętych dobre będą natomiast średnie kolczyki.

Biżuteria powinna być dopasowana również do kroju i koloru sukni ślubnej. Ciemniejsze odcienie bieli lepiej będą współgrały ze złotem, podczas gdy do tkanin śnieżnobiałych znacznie bardziej pasują ozdoby srebrne. Uniwersalnym rozwiązaniem będą natomiast suknie ecru i w odcieniach kości słoniowej.

Dobór biżuteri ślubnej

Kolczyki KR50 6 cm

Komplet KP55 w kolorze crystal