• Ekspresowa wysyłka
    w 24 godziny
  • 14 dni na zwrot towaru
    bez podania przyczyn
  • Wysyłka powyżej 200 zł
    GRATIS

Wszystko co musisz wiedzieć o biżuterii ślubnej

W tym dniu każda panna młoda chce wyglądać wyjątkowo. Nic dziwnego, ślub jest przecież jednym z najważniejszych dni w życiu każdej kobiety. Przygotowujące się do zamążpójścia panie najczęściej uwagę skupiają przede wszystkim na sukni ślubnej i fryzurze, traktując nieco po macoszemu dodatki takie jak biżuteria. Prawdą jest jednak to, że szykowanie ślubnej kreacji powinniśmy rozpoczynać od sukni, która determinuje wszystkie pozostałe elementy.

Kolczyki – podstawa wizerunku

Dobór biżuterii ślubnej często zależy od sukni, ale nie zapominajmy także o tym, że musi ona dobrze korespondować z urodą kobiety i wybraną przez nią fryzurą. Przede wszystkim kolczyki powinny być dobrze dobrane do kształtu twarzy, w najlepszej sytuacji są panny młode, które charakteryzują się twarzą owalną. Mogą one z powodzeniem wybierać spośród wszystkich rodzajów kolczyków. Panie o twarzach prostokątnych, okrągłych czy o kształcie serca muszą niestety bardziej kombinować.

Kolczyki powinny być także dopasowane do koloru sukni. Jeśli ma ona kolor kości słoniowej najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie biżuteria rodowana o barwie białej lub platerowana białym złotem. Tutaj poruszamy kolejny ważny aspekt – najlepszym rozwiązaniem będą kolczyki srebrne, które kojarzone są z prestiżem i elegancją. Trzeba jednak pamiętać o tym, że srebro jest podatne na zniszczenia oraz szybko ulega utlenianiu, co może powodować zmiany pierwotnych odcieni. Dobrze zatem jeśli faktycznie będzie to biżuteria stricte ślubna, która zostanie założona dopiero tego dnia.

Pamiętajmy jednak o tym, że kolczyki ślubne wykonane na bazie kryształów są dość ciężkie. W sytuacji, gdy na co dzień nie nosimy tego typu biżuterii, trzeba się będzie przygotować. Noszenie takich kolczyków – lub o podobnym ciężarze, jeśli nie chcemy ryzykować zniszczenia biżuterii ślubnej – przez kilkadziesiąt minut dziennie sprawi, że unikniemy poczuciu dyskomfortu podczas ceremonii.

Panna młoda w kolczykach

Ozdoby dodatkowe – bransoletki i dekoracje włosów

Kolejnym ważną ozdobą jest bransoletka ślubna – niezbędna wtedy, gdy panna młoda ma na sobie suknię pozbawioną rękawów. Pamiętajmy, że w prawej ręce kobieta trzyma kwiaty, będzie również miała na dłoni pierścionek zaręczynowy i obrączkę. Do zrównoważenia tego kontrastu dobra będzie bransoletka na ręce lewej. Idealnym rozwiązaniem będzie bransoletka w brawie kolczyków lub w jak najbardziej zbliżonej. W przeciwnym razie, elementy nie tylko będą się ze sobą „kłóciły”, ale będą także odwracały uwagę od całej stylizacji. Warto również zwrócić uwagę na zapięcie, które powinno być schowane, tak, by uniknąć jego zahaczenia o materiał sukni.

Ostatnim elementem kreacji wizerunku panny młodej powinno być odpowiednie dobranie ozdób do włosów. W okresie około dwóch tygodni przed ceremonią warto przetestować wybraną fryzurę wraz z makijażem i wtedy dobrać odpowiednie ozdoby, takie jak spinki, grzebyki, opaski czy wsuwki.

Ozdoba do fryzury ślubnej - grzebyk swarovskiOpaska do włosów swarovski - golden shadow